Fuji NP1PU-048E
  • Fuji NP1PU-048EFuji NP1PU-048E
Fuji NP1PU-048E
Yueyang Tongtu E-commerce Co., Ltd. er en professionel og højkvalitets NP1PU-048E-sælger i Kina. Du kan være sikker på at købe Fuji NP1PU-048E fra vores fabrik. Type: integreret strømforsyning Spænding: trefaset 380V Frekvens: 50/60 Hz Udgangsfrekvens: 0 - 400 Hz Mærkestrøm: 48A
Produktfordele
Fuji NP1PU-048E, som en 24W strømforsyning, er ekstremt kompakt i størrelse og installeres ved hjælp af standard 35mm DIN-skinne-snap-in-metoden, som kan placeres i det elektriske kabinet. Den er udstyret med et komplet filtreringskredsløb og overholder strenge standarder for elektromagnetisk kompatibilitet (EMC) på industriniveau, såsom EN61000. Det kan effektivt modstå interferens fra elnettet og har ekstremt lav elektromagnetisk stråling i sig selv, hvilket ikke vil påvirke PLC'en eller frekvensomformeren i nærheden. I tilfælde af en abnormitet, vil den automatisk afbryde eller gå i en 嗝ing-tilstand og vil automatisk komme sig, efter at fejlen er løst, hvilket virkelig sikrer sikkerheden for downstream-udstyret.
Anvendelse
Parametre
Produkt model
Fuji NP1PU-048E
Produktserie
MICREX-SX / PS serie udvidelsesenhed
Modultype
DC Input udvidelsesenhed
Antal inputpunkter
8 point
Indgangsspænding
DC 24V
Indgangsstrøm
Ca. 7mA (typisk)